افزایش تبادل کالایی ایران و هند وارد فاز اجرایی شود

معاون وزیر صمت در دیدار با سفیرهند با ابراز ناخرسندی از کاهش مبادلات تجاری بین ایران و هند برتلاش برای رفع موانع تجارت متقابل و یافتن راهکارهای جدید برای توسعه روابط تجاری دو کشور تاکید کرد.

به گزارش سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم در دیدار ویدئو کنفرانسی با قدم درمندرا، سفیر هند در تهران، اظهار داشت: لازم است تا مذاکرات موافقت‌نامه تجارت ترجیحی تبادل فهرست‌های کالایی موضوع موافقت‌نامه مذکور و اقدامات لازم جهت بازگرداندن کالاهای پتروشیمی، صنعتی و فولاد به سبد کالاهای صادراتی ایران به هند، به سرعت وارد فاز اجرایی شود.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران افزود: در همین زمینه توافق شد با همکاری نزدیک سفارت هند در تهران، موضوعات مذاکره شده هر چه زودتر اجرایی شود و هماهنگی لازم برای ملاقات مسئولان سازمان‌های بهداشت، گمرک و استاندارد دو کشور برای حل مشکلات مربوط به صدور مجوزهای لازم وارتقای همکاری‌ها از طریق ویدئو کنفرانس صورت گیرد.

در ادامه سفیر هند با اشاره به تعیین تاریخ برگزاری ویدئو کنفرانس رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران و همتای هندی وی تاکید کرد که هرچه سریع‌تر و حداکثر ظرف سه هفته آینده این موضوع از طریق سفارت پیگیری و نهایی شود.

خاطرنشان می‌سازد، در پایان این دیدار، طرفین بر عزم دو کشوربرای توسعه و بهبود مناسبات اقتصادی و تجاری تاکید و توافق کردند در شرایط موجود موضوعات از طریق ویدئو کنفرانس بررسی و اجرایی شود تا در زمان رفع ویروس کرونا ملاقات‌های رو در رو بین هیأت‌های ایرانی و هندی برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.