امضای تفاهمنامه همکاری مشترک سازمان توسعه تجارت ایران و مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری

تفاهمنامه همکاری سازمان توسعه تجارت ایران و مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری به منظور توسعه همکاری‌های دو جانبه در راستای توسعه روابط بین‌المللی ج. ا. ایران به امضا رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان توسعه تجارت ایران، تفاهمنامه همکاری های مشترک سازمان توسعه تجارت ایران و مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری میان علیرضا پیمان‌پاک، معاون وزیر و رئیس کل سازمان و سیروس وطنخواه مقدم، رئیس مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری به امضا رسید.

هدف نهایی از انعقاد این تفاهمنامه برقراری ارتباط سازمان‌یافته و بهره‌مندی از امکانات بالقوه و بالفعل طرفین در راستای توسعه روابط بین‌المللی ج. ا. ایران پیش بینی شده است.

همچنین با امضای این تفاهمنامه سازمان توسعه تجارت می تواند در راستای شناسایی و رصد رویدادهای موثر بین‌المللی برای حضور شرکت‌های ایرانی و عرضه توانمندی‌های ج. ا. ایران، شناسایی و رصد فرصت‌های همکاری بین‌المللی در حوزه‌هایی صنعتی- تجاری اعم از تولید مشترک، سرمایه‌گذاری مشترک و جذب کمک‌های توسعه‌ای صنعتی از ظرفیت نمایندگی‌های مرکز تحول و پیشرفت ریاست جمهوری در چهار کشور روسیه، چین، هند و اتریش استفاده کند.

همچنین ظرفیت‌های سازمان توسعه تجارت از جمله توانایی رایزن های بازرگانی برای کمک به پیشبرد فعالیت ها و پروژه‌های فناورانه تایید شده از سوی مرکز تحول و پیشرفت ریاست جمهوری و شناسایی و رصد فرصت‌های همکاری بین‌المللی در حوزه‌های مختلف فناوری و نوآوری در اختیار این مرکز قرار می گیرد.

همچنین به اشتراک‌گذاری دسترسی‌ها و توانمندی دو طرف در حوزه عضویت یا همکاری با سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی با هدف بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت آنها در راستای انجام ماموریت‌های سازمانی هر یک از طرفین، به اشتراک‌گذاری توانمندی کارشناسی دو طرف با هدف ارایه مشاوره‌های تخصصی به یکدیگر برای ارتقا و تسهیل در انجام ماموریت‌های سازمانی هر یک از طرفین و همکاری و مشارکت طرفین در بهره‌گیری بهینه از فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود در کمیسیون‌های مشترک جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها که مسئولیت آن به سازمان واگذار شده است، از دیگر محورهای همکاری در این تفاهم‌نامه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.