انجام مذاکرات در قالب پنج کمیته کارشناسی در اولین روز کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و عمان

مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت گفت: در روز اول کمیسیون مشترک همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان، مذاکرات در قالب پنج کمیته کارشناسی در حوزه های مختلف برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، فرزاد پیلتن با بیان این مطلب، افزود: نوزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان 19 و 20 بهمن ماه در مسقط به ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان و وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه‌گذاری سلطنت عمان در حال برگزاری است.
وی در خصوص مذاکرات صورت گرفته در روز اول این کمیسیون، بیان کرد: در روز اول این کمیسیون مشترک، هیئت‌های مقدماتی و کارشناسی دو طرف مذاکرات خود را در بخش های مختلف از جمله اقتصادی، تجاری، بانکی، حمل و نقل، انرژی، بهداشت، درمان و کشاورزی شروع کرده اند.
مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه این مذاکرات در قالب پنج کمیته کارشناسی انجام شده است، ادامه داد: طرفین در زمینه های مختلف به تفاهم هایی دست یافتند که قرار است در روز دوم این اجلاس، مذاکرات در بخش‌های دیگری از جمله فرهنگی، آموزشی، علمی و فناوری تداوم یابد.
پیلتن اضافه کرد: قرار است که در این اجلاس، علاوه بر صورتجلسه کمیسیون مشترک دو کشور، چند سند دیگر در حوزه های استاندارد،گمرکی، کشاورزی، ورزشی نیز مورد بررسی قرار بگیرد و انتظار می‌رود که در اختتامیه کمیسیون مشترک شاهد امضای چند سند همکاری میان جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان باشیم.
وی در خصوص ملاقات‌هایی که وزیر صمت کشورمان در این سفر دارد، تصریح کرد: وزیر صمت کشورمان در خلال سفر به عمان و برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور با بخش خصوصی و مقامات سیاسی، اقتصادی سلطنت عمان از جمله وزیر تجارت، صنعت و توسعه سرمایه گذاری، وزیر بهداشت، وزیر مالیه، امور خارجه، انرژی و معادن و همچنین وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات عمان و رییس مناطق آزاد و ویژه اقتصادی عمان دیدار و گفت‌وگو خواهند کرد که در این ملاقات‌ها آخرین وضعیت روابط اقتصادی و تجاری دو کشور مورد بررسی قرار می گیرد.
مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران در خصوص حضور بخش خصوصی در تیم اعزامی، بیان کرد: در ترکیب هیئت اعزامی جمهوری اسلامی ایران به عمان، هیئتی از بخش خصوصی کشورمان در حوزه های مختلفی که علاقمند به سرمایه گذاری مشترک با طرف‌های عمانی هستند نیز حضور دارند و مذاکراتی را در اتاق بازرگانی عمان انجام داده و زمینه های همکاری‌های متقابل را مورد بررسی و توافق قرار می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.