ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات سال ۱۳۹۷ تسهیل شد

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت گفت: بخش زیادی از مشکلات صادرکنندگان سال ۹۷ در حوزه ایفای تعهدات ارزی رفع شده است.

به گزارش سازمان توسعه تجارت ایران، احسان قمری اظهار داشت: با توجه به تشکیل کمیته ذیل بند ۲ بخش الف بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات سال‌های ۱۴۰۰-۱۳۹۷ و برگزاری منظم جلسات این کمیته بخش زیادی از مشکلات صادرکنندگان سال ۱۳۹۷ در حوزه ایفای تعهدات ارزی رفع شده است.

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران افزود: تعدادی از صادرکنندگان سال ۱۳۹۷ که واجد تعهد ارزی حاصل از صادرات هستند، نسبت به ثبت سفارش واردات در چارچوب اولویت‌های اعلامی وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام کرده‌اند و برخی کالاهای وارداتی آنان در گمرکات کشور موجود بوده که لازم است در خصوص رفع تعهدات این گروه از صادرکنندگان با توجه به ضرورت تسهیل‌گری در این حوزه اقدام شود.

دبیر کمیته اقدام ارزی گفت: برخی از صادرکنندگان نیز درخواست احراز ارز حاصل از صادرات سال ۹۷ خود را ارائه کرده‌اند که در صورت تأیید کمیته این گروه از صادرکنندگان نیز قادر خواهند بود بر اساس رویه‌های اعلامی تعهدات ارزی خود را ایفا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.