جزییات برگزاری نمایشگاه ایران در دمشق/ ۷۰ درصد از شرکت‌کنندگان مربوط به بخش خصوصی هستند

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های اظهار داشت: ۷۰ درصد از شرکت‌کنندگان این نمایشگاه مربوط به بخش خصوصی هستند. ما سعی کردیم که بهترین‌های بخش خصوصی حضور داشته باشند. من قول می‌دهم که در پایان این نمایشگاه سهم بخش خصوصی در بازار سوریه چند برابر شود.

حسن زمانی  در نشست خبری امروز خود اظهار کرد: نمایشگاه بزرگ ایران در دمشق ۸ تا ۱۲ آذر ماه در دمشق و در متراژی حدود ۴۵۹۰ مترمربع برگزار می‌شود.

وی افزود: استقبال بسیار خوبی از این نمایشگاه شده و ۱۶۴ شرکت و برند ایرانی در این نمایشگاه حضور پیدا خواهند کرد که شاید از ابتدا ما نیز توقع چنین استقبالی را نداشتیم. طرف سوری هم همکاری خوبی در این زمینه داشته‌اند.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی گفت: ایران در زمینه‌های کاری تجهیزات بیمارستانی و پزشکی، دارو و درمان، صنعت ساختمان، طراحی و معماری، کشاورزی، دام و طیور، نفت، گاز و پتروشیمی، تجهیزات امنیتی و پلیسی، انفورماتیک، مواد غذایی، در و پنجره، نساجی، خودرو، تجهیزات فروشگاهی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای، لوازم خانگی، فولاد و… این نمایشگاه را برگزار می‌کند. ما در همه این زمینه.ها از ظرفیت‌های بسیار خوبی برخوردار هستیم.

وی در ادامه اضافه کرد: در این نمایشگاه و در افتتاحیه آن نخست وزیر سوریه، وزیر اقتصاد و تجارت سوریه، آقای فاطمی امین وزیر صمت و آقای پیمان‌پاک رئیس سازمان توسعه تجارت حضور خواهند داشت.

زمانی تصریح کرد: سیاست‌های کلان ما این است که بخش خصوصی بتواند در کنار بخش دولتی هر چه دارد را ارائه دهد. توانمندی بخش خصوصی ما بسیار بالا است. همچنین مجوز حضور شرکت‌ها هم توسط سازمان توسعه تجارت و شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی صادر شده است.

وی افزود: ستاد اجرایی فرمان امام، ستاد نیروی انتظامی و قرارگاه خاتم‌ الانبیا در مجموع ۶۰۰ شرکت را مدیریت می‌کنند که از هرکدام بهترین‌ها را انتخاب کرده‌اند تا در این نمایشگاه حضور داشته باشند.

زمانی در مورد سهم زیاد نهادهای حاکمیتی در بازار سوریه گفت: ۷۰ درصد از شرکت‌کنندگان این نمایشگاه مربوط به بخش خصوصی هستند. ما سعی کردیم که بهترین‌های بخش خصوصی حضور داشته باشند. من قول می‌دهم که در پایان این نمایشگاه سهم بخش خصوصی در بازار سوریه چند برابر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.