رفع تعهدات ارزی صادرات به قطر ۷۰ درصد شد

معاون سازمان توسعه تجارت ایران گفت: مصوب شده که رفع تعهد ارزی به قطر در دوران جام جهانی از ۹۰ درصد به ۷۰ درصد کاهش یابد تا شرایط برای صادرات بیشتر به این کشور فراهم شود.

مهدی ضیغمی گفت: تلاش می کنیم رفع تعهد ارزی را به ۷۰ درصد برسانیم و برای صادرات به برخی از کشورها تسهیلات بگیریم.

وی ادامه داد: درگذشته ۶ رایزن اقتصادی داشتیم که به دلیل برخی مشکلات فعال نبودند، اما امروز تعداد این رایزن ها را به ۲۲ نفر رسانده‌ایم و اولویت با کشورهای دوست بوده است.

ضیغمی با بیان اینکه هفته قبل یک رایزن اقتصادی دیگر به روسیه اعزام شده و اکنون ۲ رایزن در روسیه داریم، اضافه کرد: مرکز تجاری مسکو را افتتاح کردیم و به دنبال راه اندازی مرکز تجاری در شهرهای مخاچ قلعه و سن‌پترزبورگ در روسیه هستیم.

وی افزود: با امضای سند نظام ارواسیا تا آذرماه می‌توانیم تعرفه‌ها را تا ۸۰ درصد کاهش دهیم و تسهیلات مناسبی برای صادرات به روسیه دریافت کنیم.

معاون سازمان توسعه تجارت یادآور شد: شرکتهایی که بخواهند کانتیر یخچالی بویژه برای صادرات به روسیه وارد کنند، امکان صدور این مجوز وجود دارد.

جنوب استان کرمان به ویژه شهرستان جیرفت تولیدات محصولات کشاورزی چشمگیری دارد که سهم مهمی در صادرات این محصولات به کشورهای دیگر دارد، بهبود شرایط صادرات می تواند بر ارزآوری برای کشور تاثیر داشته و موجب بهبود شرایط معیشتی کشاورزان شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.