صادرات سیب به پاکستان

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران گفت: صادرات سیب به کشور پاکستان از شهریور ماه امسال انجام می شود.

سید رضا نورانی اعلام کرد: بر اساس تفاهم نامه ای که بین وزارت جهاد کشاورزی و دولت پاکستان منعقد شده قرار است صادرات سیب ایران به پاکستان از شهریور امسال انجام شود.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران با بیان اینکه حدود 500 هزار تن ظرفیت صادرات سیب به پاکستان است، افزود: ظرفیت های تولید هم در ایران بسیار است و سالانه مازاد سیب تولیدی ایران به کشورهای دیگر صادر می شود.

نورانی گفت: قرار است در مقابل سیبی که به پاکستان صادر می کنیم، میوه های گرمسیری هم از این کشور وارد کنیم که البته این اجبار نیست و در صورت نیاز وارد خواهیم کرد.

وی گفت‌:پیش از این پروتکل های ایران در زمینه تجارت با کشورهای دیگر یک سویه بود و به کالاهای وارداتی تعرفه پایین و کالاهای صادراتی تعرفه بالا وضع شده بود که شرایط صادرات را برای کشور سخت می کرد و برخی زمان ها به ممنوعیت صادرات می رسیدیم که مثلا مصداق آن ممنوعیت صادرات کیوی به هند بود.

به گفته این مسئول، صادرات سیب با ایران با تعرفه 5 درصد خواهد بود که فرصت خوبی را برای ایران فراهم می کند به ویژه که سیب تولید کنندگان یکی و دو سالی است دستشان می ماند و ضرر می کردند./فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.