صادرات ۱۱۰ میلیون دلاری فرش ماشینی در نیمه نخست امسال

معاون وزیر صمت گفت: در ۶ ماه نخست سال جاری ۲۸ هزار تن فرش ماشینی معادل ۱۱۰ میلیون دلار، ۱۰ هزار تن موکت معادل ۷ میلیون دلار و ۱۰ تن چمن مصنوعی معادل ۱۴ هزار دلار از کشور صادر شده است.

به گزارش  وزارت صمت، مهدی صادقی نیارکی در جریان بازدید از سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کف پوش‌، موکت، فرش ماشینی و صنایع وابسته که با حضور ۱۰۰ شرکت داخلی و خارجی آغاز به کار کرده است، اظهار کرد: بیش از یک‌هزار واحد صنعتی در صنعت فرش ماشینی، کفپوش، موکت و چمن مصنوعی مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: در ۶ ماه نخست سال جاری ۴۱ میلیون متر مربع فرش ماشینی، ۶۶ میلیون متر مربع موکت و ۳۸۰۰ تن چمن مصنوعی در کشور تولید شده است.

معاون امور صنایع وزارت صمت، ادامه داد: بیش از ۱۳۵ میلیون مترمربع ظرفیت تولید فرش ماشینی و ۲۸۱ میلیون متر مربع ظرفیت تولید انواع موکت در کشور وجود دارد و در سال گذشته صنعت‌گران در حوزه فرش ماشینی با بیش از ۷۰ درصد ظرفیت اسمی مشغول به فعالیت بوده‌اند.

صادقی نیارکی با اشاره به برنامه‌ریزی برای افزایش صادرات در سال جاری بیان کرد: طبق دستور وزیر صنعت‌، معدن و تجارت، مقرر شد با محوریت سازمان توسعه تجارت ایران و حضور تشکل‌های مرتبط با فرش ماشینی و دفتر صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی، برای توسعه صادرات و افزایش تولید تدابیر لازم اتخاذ شود.

صادرات ۱۱۰ میلیون دلاری فرش ماشینی در نیمه نخست امسال

وی در ادامه با اشاره به توسعه صادرات در این بخش، افزود: در ۶ ماه نخست سال جاری ۲۸ هزار تن فرش ماشینی معادل ۱۱۰ میلیون دلار، ۱۰ هزار تن موکت معادل ۷ میلیون دلار و ۱۰ تن چمن مصنوعی معادل ۱۴ هزار دلار از کشور صادر شده است.

معاون امور صنایع وزارت صمت با اشاره به رشد ۹ برابری صادرات چمن مصنوعی از نظر وزنی، افزود: فرش های صادراتی عمدتا به آسیا، اروپا و اقیانوسیه صادر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.