صندوق ضمانت صادرات باید خانه صادرکنندگان باشد

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با بیان اینکه این صندوق باید خانه صادرکنندگان باشد، گفت: نگاه ما حمایتی و تسهیلگری بوده و خوشبختانه اقدامات خوبی نیز طی چهارماه گذشته در این زمینه انجام شده است.

سیدرضا علیخانی روز چهارشنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان قزوین، تاکید کرد: امروز شرکت های دانش بنیان در صدر حمایت این صندوق قرار دارند و بعد از آن نیز شرکت های تولیدی و بازرگانی قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه اگر دولت، میزان کارمزدهای ما را کاهش دهد می توانیم خدمات بهتری را به مشتریان ارایه دهیم، افزود: بدون شک با وقوع این اتفاق و کاهش میزان کارمزدها به طور قطع مشتریان ما نیز در صندوق ضمات صادرات افزایش خواهند یافت.

علیخانی ادامه داد: قزوین یکی از گذرگاه های مهم ارتباطی شمال به جنوب کشور است و اتاق بازرگانی این استان نیز پایلوت مدیریت صادرات کالا به شبه جزیره بالکان در جنوبی شرقی اروپا را عهده دار شده و به همین لحاظ ما از امروز کارگزاری صندوق ضمانت صادرات فعالی را در این استان داریم و یک کارگزاری را نیز در جنوب کشور راه اندازی خواهیم کرد.

وی، صربستان، بلغارستان و روسیه را از مشتریان راهبردی جدید کشور در حوزه صادرات برشمرد و اظهار داشت: استراتژی ما برای صادرات کالاها به اتحادیه اروپا، بدون شک کشور صربستان خواهد بود که به دلیل پیشینه خود می تواند پل ارتباطی بسیار استراتژیکی برای ما در حوزه صادرات باشد.

این مسوول حوزه صادراتی تصریح کرد: مهمترین هدف صندوق ضمانت صادرات، کاهش دغدغه صادرکنندگان است و به همین منظور اقدامات حایز اهمیتی طی چهار ماه گذشته در حوزه صدور بیمه نامه های صادراتی صورت گرفته و این مساله نیازمند اطلاع رسانی شفاف است.

براساس این گزارش، نخستین نمایندگی کارگزاری صندوق ضمانت توسعه صادرات کشور روز چهارشنبه با حضور مدیرعامل این صندوق در ساختمان اتاق بازرگانی استان قزوین افتتاح شد./ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.