صنعت گردشگری

اتاق بازرگان

صنعت گردشگری در تقلا برای تداوم حیات است

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی  خراسان رضوی گفت: متاسفانه صنعت گردشگری در بزنگاه دشواری گرفتار آمده و در تقلا برای حفظ بقا است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی؛ علی اکبر علیزاده قناد در دومین جلسه این کمیسیون که با محوریت «الزامات و پیش نیازهای دستیابی به جهش تولید» برگزار شد، اظهار کرد: بلافاصله پس از شیوع کرونا از طریق کمیسیون مکاتبه ای با استاندار صورت گرفت و مشکلات را توضیح داده و مطالبات را بیان کردیم تا جایی که دستور بازگشایی مراکز اقامتی صادر شد. علاوه بر این از رئیس دبیرخانه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان درخواست کردیم تا جلسه ای ویژه با حضور استاندار و مسئولان مربوطه به موضوع گردشگری و مشکلات آن اختصاص یابد چرا که 50 الی 60 درصد اقتصاد کلانشهر مشهد مربوط و یا وابسته به حوزه گردشگری است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه طی هفته گذشته اقدامات خوبی انجام گرفت و امیدواریم بتوانیم این روند را ادامه دهیم و مطالباتمان را پیگیری کنیم، افزود: باید معضلات این صنعت در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان مطرح شود.

علیزاده قناد خاطرنشان کرد: با توجه به شرایطی که دولت دارد، باید مطالباتمان را به صورت معقول مطرح کنیم. در حال حاضر معافیت های مالیاتی، عوارض های مختلف، مباحث مرتبط با تامین اجتماعی از جمله مسائلی به شمار می آیند که فعالان حوزه گردشگری با آن ها مواجه هستند. البته مشکلات دیگری نیز وجود دارد، لذا اگر ما مطالبات مشخص تری داشته باشیم، قابلیت اجرا و تحقق آن ها بیشتر خواهد بود.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی خراسان رضوی یادآور شد: متاسفانه براساس ارزیابی های صورت گرفته، صنعت گردشگری در سال جاری وضعیت مطلوبی نخواهد داشت و بخشی از فعالان این صنعت باید برای بقای سرمایه شان در این بخش مبارزه کنند.

*ساختار سازی جدید دردی از صنعت گردشگری دوا نمی کند

مژگان ثابت تیموری، نایب رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی خراسان رضوی در سخنانی عنوان کرد: تشکل سازی و ساختار سازی جدید دردی از صنعت گردشگری دوا نمی کند و خروجی نخواهد داشت.

وی یادآور شد: یکسری از امور در حیطه اختیارات کمیسیون گردشگری نیست و به اتاق بازرگانی ایران مربوط می شود و کمیسیون گردشگری اتاق ایران نیز مطالبات خوبی را از دولت داشته و این مطالبات به زودی به نتایج خوبی منجر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.