لغو روادید عراق فعلا برای پروازهای اربعین است/مسافران ویزا بگیرند

در حالیکه برخی شرکت های هواپیمایی تبلیغات سفر به عراق بدون نیاز به روادید را آغاز کرده بودند، اما سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد برای سفر به عتبات باید روادید دریافت کرد.

در روزهای اخیر برخی شرکت‌های هواپیمایی از لغو روادید سفر به عراق و خرید صرفاً بلیت هواپیما خبر داده بودند.

یک شرکت هواپیمایی چهارشنبه هفته گذشته اطلاعیه‌ای صادر کرد مبنی بر اینکه از روز ۲۶ خرداد روادید عراق لغو شده و زائران عتبات عالیات برای پروازهای نجف و بغداد نیازی به دریافت ویزای عراق ندارند.

لغو روادید عراق فعلا برای پروازهای اربعین است/مسافران ویزا بگیرند

سفر هوایی به کربلا و نجف چه قدر آب می‌خورد؟

در حال حاضر قیمت ویزای عراق ۴۰ دلار است که با احتساب دلار بالای ۲۳ هزار تومانی، حدود یک میلیون تومان قیمت روادید این کشور می‌شود.

هزینه عوارض خروج از مرزهای هوایی کشور به مقصد عتبات عالیات نیز در مرتبه اول ۳۷ هزار و ۵۰۰ و در دفعات بعدی ۴۵ هزار تومان است.

 بلیت نجف نیز با ایرلاین‌های داخلی بین ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون تومان و با ایرلاین‌های خارجی نیز بین ۸ تا ۱۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی: روادید عراق هنوز لغو نشده است

در همین ارتباط، محمد حسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به مصوبه هیئت دولت در خصوص لغو روادید ۴۵ روزه سفر به عراق اظهار کرد: این مصوبه از سوی دولت به وزارت امور خارجه ابلاغ شده است؛ این وزارت خانه نیز آن را به دستگاه‌های ذی ربط از جمله سازمان هواپیمایی کشوری ابلاغ کرده؛ اما این مصوبه فعلاً تنها به سفرهای اربعین اختصاص دارد.

وی افزود: آنچه برخی شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرده بودند، اشتباه بود و بلافاصله اطلاعیه‌های لغو روادید با عراق را از رسانه‌ها و وب سایت‌های فروش بلیت خود حذف کردند.

پروازهای عرفه، ویزای عراق می‌خواهد

ذیبخش گفت: با توجه به در پیش بودن عرفه ۹ ذی حجه (۲۸ تیر ماه) و افزایش تقاضای سفر به عتبات عالیات، مسافران همچنان باید ویزای عراق تهیه کنند.

وی خاطرنشان کرد: مصوبه لغو روادید عراق برای سفرهای اربعین است./ خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.