پیش ثبت نام نخستین نمایشگاه مجازی ایران و عمان آغاز شد

پیش ثبت‌نام نخستین نمایشگاه مجازی ایران و عمان آغاز شد.

پیش ثبت نام نخستین نمایشگاه مجازی ایران و عمان از امروز آغاز شد.

بر این اساس علاقمندان به حضور در این نمایشگاه می‌توانند با مراجعه به سایت ttps://iranvirtualexpo.com/oman/ ثبت نام نمایند.

همچنین محسن ضرابی در نشست خبری این نمایشگاه نیز گفت: در سال ۲۰۲۰ واردات عمان ۲۴ میلیارد دلار، ولی سهم ایران از این تجارت ۸/ ۱درصد بوده و سال گذشته ایران ۴۳۸ میلیون دلار صادرات به عمان داشته است.

رئیس اتاق مشترک ایران و عمان افزود: در میان صادرات گروه‌های مختلف کالایی ایرانی سهم هیچ کدام بیش از ۱۰ درصد از سهم واردات به عمان نیست. به عنوان نمونه حجم واردات مصنوعات و مشتقات فلزی همچون نیکل، فولاد و آلومینیوم به عمان ۶/ ۱میلیارد دلار، اما سهم ایران از این واردات ۶/ ۹درصد بود. درباره مواد غذایی، آبزیان و فرآورده‌های لبنی حجم واردات به عمان ۵/ ۱میلیارد دلار، اما صادرات ایران به این کشور ۱۹ میلیون دلار بوده، یعنی سهم ایران کمتر از ۲/ ۱درصد بوده است.

ضرابی گفت: در زمینه شیرینی و شکلات با وجود توانایی بالای صنایع شیرینی و شکلات کشور ما از ۴۲۹ میلیون دلار واردات شیرینی و شکلات به عمان در سال ۲۰۲۰ صرفا ۳/ ۴میلیون دلار صادر کردیم؛ یعنی کمتر از یک درصد از این صادرات سهم داشتیم.

رئیس اتاق مشترک ایران و عمان با اشاره به سهم اندک ایران از بازار بزرگ عمان تاکید کرد: نخستین نمایشگاه مجازی اختصاصی کشوری را در اواخر مرداد ماه سال جاری برگزار می‌کنیم تا بتوانیم شرایط فعالیت را گسترش دهیم و راه مبادلات را آسان‌تر کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.