رشد ۶۸ درصدی صادرات ایران به کویت

مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران از افزایش ۶۸ درصدی صادرات ایران به کویت خبر داد و گفت: صادرات کشورمان به کویت در دوماهه منتهی به اردیبهشت ۱۴۰۰ به رقمی بیش از ۲۴ میلیون دلار رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد ۶۸ درصدی برخوردار شده است.

فرزاد پیلتن با بیان این مطلب اظهار داشت: کویت در ماه گذشته سهم ۰.۴ درصدی از صادرات ایران داشته و جایگاه دوازدهم را در میان ۱۵ کشور همسایه ایران به خود اختصاص داده است.  

وی افزود: محصولات کلینکر، سیمان سفید، انواع ماهی‌های پهن، میله‌های آهنی، فلتان، ماهی‌های حلوا و کفپوش‌های غیرمخملی از بیشترین میزان افزایش و اقلامی مانند ماهی تن، گوجه فرنگی، پیاز و موسیر، خیار و خیار ترشی، لوبیا و بادمجان ضمن کاهش صادرات، از سبد صادراتی کشورمان به کویت حذف شده‌اند.

مدیرکل دفتر بازرگانی عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران در پایان گفت: رفع موانع و محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، رشد قابل توجه در میزان تقاضای این کشور به واردات سیمان و کلینکر و رقابتی بودن سیمان صادراتی ایران از نقطه نظر قیمت و کیفیت و افزایش تقاضای محصولات کشاورزی و غذایی و فرآورده‌های دریایی به ویژه در دوران شیوع کرونا از مهم‌ترین عوامل افزایش صادرات کشورمان به کویت بوده است. / ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.