هدف‌گذاری برای توسعه ۸۶۰ هکتاری شهرک‌های صنعتی قزوین

 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین گفت: توسعه اراضی ۸۶۰ هکتاری شهرک‌های صنعتی تقاضا محور استان با هدف رونق جذب سرمایه گذاری هدف‌گذاری شده است.

رضا صفاری روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: از طریق شورای برنامه ریزی و توسعه استان پیگیر عملیاتی کردن توسعه اراضی شهرک های صنعتی تقاضا محور و پردرخواست برای سرمایه گذاری و ایجاد زیرساخت های لازم در آنها هستیم.

این مسوول همچنین با بیان اینکه برنامه توسعه اراضی شهرک های صنعتی قزوین از پراکندگی و عدالت جغرافیایی مناسبی برخوردار است،‌اظهار داشت: برنامه توسعه اراضی شهرک های صنعتی استان شامل توسعه ۱۳۰ هکتاری شهرک لیا در شهرستان قزوین، ۱۳۶ هکتاری شهرک کاسپین در شهرستان آبیک، ۲۰۰ هکتاری آراسنج در شهرستان بویین زهرا و ۴۰۰ هکتاری شهرک حیدریه در شهرستان تاکستان است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت: برنامه توسعه شهرک صنعتی حیدریه در قالب عملیاتی کردن منطقه ویژه اقتصادی تاکستان پیگیری می شود.

وی اظهار داشت : از آنجا که استان قزوین یکی از قطب های صنعت کشور به شمار می رود و نزدیک به تهران است، هرساله نسبت به سایر استان ها با حجم بالای درخواست سرمایه گذاری برای ساخت و ایجاد واحدهای تولیدی در شهرک های صنعتی تقاضامحور روبرو هستیم به همین دلیل برای پاسخگویی به این مساله، نیازمند توسعه اراضی در این شهرک ها و آماده سازی و ایجاد زیرساخت در آنها هستیم.

صفاری اظهار داشت: تحقق برنامه های شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین برای توسعه اراضی در شهرک های یاد شده و ایجاد زیرساخت های جدید در آنها در گرو همکاری و حمایت دستگاه های مختلف اجرایی و خدمات رسان است.

وی با بیان اینکه رشد سرمایه گذاری موجب رشد تولید و شکوفایی اقتصادی و اشتغالزایی می شود،افزود: ایجاد فضای مناسب و زیرساخت های کافی پیش شرط جذب سرمایه گذار است و ما این مهم را در شهرک های صنعتی با قوت دنبال می کنیم.

استان قزوین علاوه بر یک شهر صنعتی دارای ۱۳ شهرک و ۶ ناحیه صنعتی است.

حدود یک هزار واحد تولیدی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان قزوین دارای پروانه بهره برداری هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.