۲۵۵هکتار زمین درنواحی صنعتی قزوین برای سرمایه گذاری آماده سازی شده است

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین گفت: تاکنون ۲۵۵ هکتار زمین در نواحی صنعتی استان قزوین برای جذب سرمایه گذاران آماده سازی و دارای زیرساخت شده است.

حمیدرضا خانپور با اعلام این خبر افزود: تاکنون ۷۷ سرمایه گذار در نواحی صنعتی استان قزوین جذب شده است.

این مسوول در ادامه از جذب سه سرمایه گذار در نواحی صنعتی استان قزوین در سال جاری شامل ۲ مورد در ناحیه صنعتی طارم سفلی و یک مورد در ناحیه صنعتی اسفرورین خبر داد و گفت: مجموع سرمایه گذاری برآورده شده مربوط به این سرمایه گذاران ۱۸۷ میلیارد ریال است.

وی افزود: مجموع اشتغال مستقیم پیش بینی شده برای این طرح های سرمایه گذاری ۵۰ نفر است.

این مسوول یادآور شد: در سال گذشته نیز ۱۹ سرمایه گذار برای ایجاد واحدهای تولیدی در نواحی صنعتی استان با شرکت شهرک های صنعتی قزوین قرارداد منعقد کردند که مجموع سرمایه گذاری مربوط به آنها بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال بوده است.

وی اظهار امیدواری کرد در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها حجم سرمایه گذاری در نواحی صنعتی استان قزوین هم از حیث ریالی و هم از حیث تعداد بیشتر از سال قبل باشد.

خانپور یادآور شد: تاکنون ۲۵۰ هکتار زمین دارای زیرساخت در نواحی مختلف صنعتی استان قزوین برای جذب سرمایه گذاران و استقرار واحدهای تولیدی آماده سازی شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت: مشوق های قابل توجهی برای جذب سرمایه گذار در نواحی صنعتی در نظر گرفته شده که از جمله آنها باید معافیت های مالیاتی چندین ساله و واگذاری زمین ارزان قیمت به شکل اقساطی اشاره کرد.

وی ادامه داد: جذب سرمایه گذار در نواحی صنعتی موجب رونق اقتصاد و اشتغال روستاها و شهرهای کوچک شده و به توسعه آنها کمک می کند.

استان قزوین دارای ۶ ناحیه صنعتی است. نواحی صنعتی از شهرک های صنعتی کوچک تر هستند و زیر ۱۰۰ هکتار مساحت دارند.

نواحی صنعتی به صنایع کوچک اختصاص دارند و معمولا در کنار شهرهای کوچک احداث می شوند./ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.